قیر عملکردی PG 64-16 – مشخصات و کاربرد

کیاپترو تضمین می کند که قیر PG 64-16 مطابق با استاندارد بین المللی ASTM و NCHRP 459 تولید می شود ، همچنین الزامات مشخصات زیر را دارد.

PG 64-16 Bitumen Specifications
Property PG64 Test Method
16
Average 7-day maximum pavement Design Temperature, °C 64
minimum pavement Design Temperature, °C > -16
Original Binder
Flash Point Temperature Minimum °C 230 AASHTO T48
Viscosity maximum 3 Pa.s, Test Temperature,°C 135 AASHTO T316
Dynamic Shear G*/sin minimum 2.2 KPa Test Temperature,°C 64 AASHTO T315
Rolling Thin Film Oven Test AASHTO T240
Mass change maximum percent 1.00
Dynamic Shear G*/sin minimum 2.2 KPa Test Temperature, @ 10 rad/s °C 64 AASHTO T315
Pressure Aging Vessel AASHTO R28
PAV aging Temperature, °C 100
Dynamic Shear G*/sin maximum 5000 KPa Test Temperature, @ 10 rad/s °C 28 AASHTO T315
Creep Stuffiness S maximum 300 Mpa m-value minimum 0.300 Test Temperature,@ 60s °C -6 AASHTO T313
Direct Tension Failure strain minimum 1 % Test Temperature @ 1mm/min, °C -6 AASHTO T314
Critical low cracking Temperature Critical cracking determined by PP42 Test Temperature -6 AASHTO PP42

مشخصات قیر عملکردی  PG 64-16

آیا می‌دانید قیر عملکردی PG 64-16 چه کاربردی دارد؟ قیر عملکردی یک نوع قیر خاص است که بسیار مقاوم است و با توجه به مقاومت آن در شرایط خاص آن را درجه‌بندی می‌کنند.

قیر‌های عملکردی به عنوان یک تکنولوژی پیشرفته در صنعت روسازی آسفالت شناخته می‌شوند. این نوع قیرها بر اساس ویژگی‌های دمایی و رفتاری خود در دماهای مختلف، طبقه‌بندی می‌شوند تا بتوانند بهترین عملکرد را در شرایط مختلف ارائه دهند.

این نوع قیرها به دلیل داشتن ویژگی‌های مطلوبی مانند مقاومت در برابر تغییر شکل در دماهای بالا و مقاومت در برابر ترک خوردگی در دماهای پایین، قادر به تحمل دماهای بالا و ترافیک زیاد هستند.

قیر عملکردی PG 64-16
قیر عملکردی PG 64-16

 درجه عملکردی قیر با استفاده از آزمایش‌های رئولوژیکی و تنش – کرنش در دماهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج به دست آمده نشان داده‌اند که درجه حرارت بالای این نمونه قیر بین ۱۶ و ۴۶ است و عملکرد بیشتری در دماهای بالاتر نشان داده است.

 همچنین، نتایج آزمایش‌های انجام شده بر روی نمونه قیر در دماهای پایین نشان می‌دهد که درجه پایین قیر بین منفی ۲۲ و منفی ۷۶ درجه سانتی‌گراد است. قیر PG 64-16 دارای استاندارد بین‌المللی ASTM و   NCHRP 459  بوده که به همین دلیل دارای کیفیت و عملکرد بالایی است.

کاربرد قیر عملکردی PG 64-16

از گذشته تا به امروز قیر به عنوان یک ماده سازنده مهم در صنعت ساختمان و راه‌سازی مورد استفاده قرار گرفته است. اما با پیشرفت تکنولوژی و فرایندهای تولید، قیرهای امروزی دارای کیفیت بسیار بالاتری نسبت به قیرهای گذشته هستند.

این قیرها دارای ویژگی‌های بهبود یافته‌ای مانند مقاومت بالاتر در برابر شرایط جوی، پایداری حرارتی بیشتر، و عمر مفید بیشتر هستند.

قیر به عنوان یک ماده چندمنظوره با بیش از ۲۵۰ کاربرد مختلف در صنایع مختلفی چون کشاورزی، ساختمان سازی، راه‌سازی، صنعت و… شناخته شده است. قیر به عنوان یک ماده اصلی در تولید آسفالت و آسفالت مخلوط برای ساخت و نگهداری جاده‌ها و سایر سازه‌های راهسازی استفاده می‌شود.

قیر PG 64-16 یک نوع قیر طبیعی است که به طور خاص در مناطق معتدل با زمستان سرد استفاده می‌شود. در این مناطق این نوع قیر عملکردی با این درجه بندی بیشترین کارایی را دارد.

PG 64-16
PG 64-16

خرید قیر عملکردی PG 64-16

قیمت قیر عملکردی PG 64-16 چقدر است؟ قیمت محصولات PG متغیر است و به عوامل مختلفی مانند تقاضا و عرضه، کیفیت منبع محصول، شرایط بازار و عوامل اقتصادی بستگی دارد. بهترین روش برای اطلاع از دقیق‌ترین و به‌روزترین قیمت‌ها، مراجعه به فروشنده‌ای با اعتبار کافی است.

 کیاپترو می‌تواند شما را در خرید محصولات PG مناسب و با بهترین قیمت راهنمایی کند. کیفیت بالای محصولات کیاپترو موجب شده است که خریداران بسیاری از محصولات این مجموعه و خرید خود راضی باشند این شرکت تضمین می‌کند که تمامی محصولات مطابق استانداردهای جهانی تولید می‌شوند.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیر عملکردی PG 64-16 – مشخصات و کاربرد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با مافروشگاه